Licensed to Linfield College      HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/16/2018 08:41 PM
                    Whitworth at Linfield 2018 - 11/16/2018                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitworth University Swim Team  'A'               3:59.61    4:04.33   11  
     1) Galbraith, Hannah 20            2) Siegler, Jamie 19              
     3) Vetter, Eve 18                  4) Hackney, Isabella 18           
       18.16  1:03.82    35.84  1:03.07    36.15  1:04.09    32.60    53.35
  2 Linfield College  'A'                             3:56.18    4:05.86    4  
     1) Hartzell, Molli J 20            2) Fry, Kaedi A 21                
     3) Hoyer, Vianka S 18              4) Kakazu, Tahni M 22             
       21.22  1:05.23    32.39    46.82    53.63  1:20.90    32.09    52.91
  3 Linfield College  'B'                                  NT    4:15.97    2  
     1) Mattern, Abby J 19              2) Andersen, Katherine L 21       
     3) Shields, Molly M 18             4) Steward, Lottie R 20           
       23.72  1:05.41    32.75  1:06.69    39.39  1:07.37    34.09    56.50
  4 Whitworth University Swim Team  'B'                    NT    4:37.00  
     1) Washburn, Megan 20              2) Cox, Olivia 20                 
     3) Morillo, Zoe 18                 4) Fetty, Isabel 18               
       21.52  1:08.18    36.45  1:11.44    40.63  1:11.80    36.16  1:05.58
  5 Linfield College  'C'                                  NT   x4:54.09  
     1) Hinshaw, Sophie L 21            2) Guy, Meghan E 18               
     3) Huerta, Leslie M 20             4) Mitchell, Fay M 19             
       22.73  1:09.94    37.26  1:15.87    50.07  1:22.36    40.74  1:05.92
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitworth University Swim Team  'A'               3:23.81    3:32.45   11  
     1) Rossmiller, Byron 20            2) Grady, Ryan 19                 
     3) Schumann, Eben 21               4) Lempert, Owen 21               
       25.49    52.98    26.84    58.02    24.27    53.34    22.62    48.11
  2 Linfield College  'A'                             3:22.07    3:42.86    4  
     1) Fitial, Daisuke O 19            2) Sherlock, Zachary J 19         
     3) Simpson, Joseph E 19            4) Morrison, Mitchell j 19        
       25.58    53.59    29.88  1:04.83    25.15    54.56    23.32    49.88
  3 Linfield College  'B'                                  NT    4:06.33    2  
     1) Clark, Ryan J 21                2) Cutler, Grant w 19             
     3) Endicott, Daniel L 20           4) Forte, Omri J 19               
       30.69  1:03.87    32.43  1:11.21    26.09    57.19    25.01    54.06
 -- Whitworth University Swim Team  'B'                    NT         DQ  
     1) Clark, Brandon A 20             2) Henderson, Alexander 18        
     3) Todd, Tristan 20                4) Davies, Jake 20                
       29.56  1:01.28    28.88  1:01.45    25.30    57.07    22.76    49.05
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             21 Linfield            10:42.21   11:03.61    9  
      28.96   31.71   32.64   33.26   33.35   33.46   33.66   33.64
      33.37   33.47   33.72   33.31   33.52   33.50   33.69   34.18
      34.04   34.08   33.93   32.12                                
  2 Defiesta, Jessica         18 Whitworth                 NT   11:16.11    4  
      30.20   32.76   33.52   33.97   33.87   33.87   34.20   34.33
      33.86   34.08   33.70   33.94   34.34   34.04   33.79   34.28
      34.20   34.50   34.50   34.16                                
  3 Gibson, Marissa           20 Whitworth                 NT   11:21.99    3  
      30.71   33.25   34.51   34.86   34.41   34.58   34.18   34.65
      34.23   34.71   34.00   34.05   34.60   34.70   34.11   33.81
      34.55   35.37   34.34   32.37                                
  4 Kulikowski, Allison       19 Whitworth                 NT   11:37.84    2  
                      35.43   35.06   35.09   35.34   35.43   34.85
      35.35   35.30   35.16   35.37   35.36   35.38   35.06   35.04
      34.92   35.22   34.22   33.56                                
  5 Walkup, Anne C            19 Linfield            11:28.02   11:44.16    1  
      32.60   35.57   36.11   36.17   36.00   36.13   35.33   35.81
      35.80   34.91   35.07   35.48   35.40   35.11   35.12   34.93
      34.83   35.02   34.88   33.89                                
  6 Riggs, Malia L            21 Linfield            12:20.98   13:09.00  
      33.76   37.91   39.50   39.82   39.59   39.42   39.96   39.87
      40.65   40.07   40.50   39.97   40.48   40.38   40.31   39.97
      39.80   39.65   39.18   38.21                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grady, Ryan               19 Whitworth                 NT    9:43.61    9  
      26.58   28.92   29.27   29.68   29.83   29.85   29.99   29.31
      29.55   29.58   29.68   28.88   28.83   29.35   29.21   29.17
      29.40   28.98   29.62   27.93                                
  2 Lemire, Matt d            21 Linfield            10:23.21   10:20.40    4  
      27.17   30.02   30.92   30.72   31.32   30.96   31.31   31.76
      31.23   31.75   30.99   31.83   31.50   31.67   31.41   31.45
      31.42   31.48   31.27   30.22                                
  3 Spangler, Caden           18 Whitworth                 NT   10:27.20    3  
      27.99   31.19   32.45   32.35   32.84   32.01   32.98   32.08
      32.34   31.90   32.09   31.86   31.54   31.64   31.77   31.23
      30.72   30.49   29.24   28.49                                
  4 Flores, David             21 Linfield            10:21.71   10:30.41    2  
      27.40   30.26   31.11   31.36   31.88   32.38   32.03   32.33
      32.24   32.59   32.54   32.63   32.50   32.72   31.93   31.64
      31.66   30.86   30.23   30.12                                
  5 McKenzie, Hunter          18 Whitworth                 NT   10:43.72    1  
      28.45   31.88   32.33   32.31   32.35   32.37   33.15   32.80
      32.80   32.70   32.12   32.49   32.43   33.09   32.02   32.75
      32.86   32.00   32.18   30.64                                
  6 Butler, Jacob             20 Whitworth                 NT  x10:52.27  
      27.80   30.57   32.62   33.03   32.89   32.64   32.73   32.94
      32.79   33.27   32.92   33.59   33.18   33.67   33.74   32.84
      33.31   30.18   34.23   33.33                                
  7 Hammons, Hugh K           19 Linfield                  NT   11:11.32  
      29.08   32.34   32.82   33.08   33.61   33.56   33.94   33.95
      33.72   33.87   34.15   34.04   34.87   34.26   34.36   34.06
      34.37   34.43   34.49   32.32                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             21 Linfield             1:53.50    1:58.56    9  
      28.52   29.72   30.37   29.95                                
  2 Steward, Lottie R         20 Linfield             2:03.78    2:03.11    4  
      29.00   31.32   31.50   31.29                                
  3 Lyon, Cameron             19 Whitworth                 NT    2:03.21    3  
      28.84   30.95   31.71   31.71                                
  4 Vagt, Molly               20 Whitworth                 NT    2:05.86    2  
      29.15   31.73   32.21   32.77                                
  5 Smith, Haley M            21 Linfield             2:02.38    2:12.43    1  
      30.39   33.36   34.39   34.29                                
  6 Morillo, Zoe              18 Whitworth                 NT    2:13.64  
      31.18   34.08   34.77   33.61                                
  7 Hinshaw, Sophie L         21 Linfield             2:09.01   x2:15.00  
      31.85   34.62   35.28   33.25                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClone, Finn             18 Whitworth                 NT    1:45.74    9  
      23.82   26.72   27.76   27.44                                
  2 Cutting, Noah J           21 Linfield             1:42.23    1:45.75    4  
      24.64   26.90   27.15   27.06                                
  3 Todd, Logan               18 Whitworth                 NT    1:52.49    3  
      24.94   27.85   29.47   30.23                                
  4 Simpson, Joseph E         19 Linfield             1:46.02    1:54.19    2  
      25.89   28.86   29.97   29.47                                
  5 Coats, Cannon D           18 Whitworth                 NT    2:00.40    1  
      27.95   31.16   31.12   30.17                                
  6 Tursick, Jake             31 Whitworth                 NT   x2:02.42  
      27.82   30.65   32.29   31.66                                
  7 Clark, Ryan J             21 Linfield             1:57.49    2:05.39  
      28.57   31.27   31.94   33.61                                
 -- Dole, Cameron f           21 Linfield                  NT        DNF  
      27.88   32.31   36.66                                        
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyer, Vianka S           18 Linfield               26.11      25.86    9  
  2 Samudio, Emily N          20 Linfield               24.86      25.94    4  
  3 Hackney, Isabella         18 Whitworth                 NT      26.05    3  
  4 Andersen, Katherine L     21 Linfield               26.13      26.80    2  
  5 Dressel, Elizabeth        20 Whitworth                 NT      26.83    1  
  6 Kulikowski, Allison       19 Whitworth                 NT      29.10  
  7 O'Brien, Genevieve E      19 Linfield               29.72     x30.00  
  8 Fetty, Isabel             18 Whitworth                 NT     x30.27  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lempert, Owen             21 Whitworth                 NT      21.32    9  
  2 Gonzalez, George          22 Whitworth              23.00      22.50    4  
  3 Cook, Tyler E             19 Linfield               23.37      23.14    3  
  4 Vick, Carson              19 Whitworth                 NT      24.03    2  
  5 Endicott, Daniel L        20 Linfield               23.76      24.48    1  
  6 Forte, Omri J             19 Linfield               24.26      24.79  
  7 Vasilev, Chris H          18 Linfield               24.98     x25.24  
  8 Beck, Nicholas            18 Whitworth                 NT     x25.36  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Kaedi A              21 Linfield             2:07.21    2:16.70    9  
      29.92   34.19   39.62   32.97                                
  2 Boles, Emma               20 Whitworth                 NT    2:19.32    4  
      30.40   35.95   40.14   32.83                                
  3 Murphy, Alexis R          20 Linfield             2:19.86    2:19.60    3  
      30.83   36.60   40.19   31.98                                
  4 Cox, Olivia               20 Whitworth                 NT    2:23.01    2  
      31.38   36.94   41.23   33.46                                
  5 Defiesta, Jessica         18 Whitworth                 NT    2:24.82    1  
      32.66   37.15   41.52   33.49                                
  6 Reichelderfer, Laina G    18 Linfield                  NT    2:33.65  
      33.35   37.75   44.86   37.69                                
  7 Washburn, Megan           20 Whitworth                 NT   x2:36.31  
      32.82   39.22   47.27   37.00                                
  8 Guy, Meghan E             18 Linfield                  NT   x2:56.28  
      35.09   44.01   52.95   44.23                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Jake              20 Whitworth                 NT    1:58.99    9  
      25.50   29.68   33.99   29.82                                
  2 Fitial, Daisuke O         19 Linfield             1:54.74    2:03.81    4  
      25.70   31.14   37.02   29.95                                
  3 Gourley, Trevor R         21 Linfield             1:59.67    2:03.82    3  
      25.49   32.97   36.82   28.54                                
  4 Langdon, Camren           18 Whitworth                 NT    2:10.00    2  
      27.25   34.41   37.72   30.62                                
  5 Melsheimer, Tyler         20 Whitworth                 NT    2:11.68    1  
      28.52   33.95   39.59   29.62                                
  6 Sherlock, Zachary J       19 Linfield             1:59.51    2:13.59  
      28.98   35.85   36.60   32.16                                
  7 Vasilev, Chris H          18 Linfield                  NT   x2:38.61  
      28.36   39.88   52.92   37.45                                
 -- Henderson, Alexander      18 Whitworth                 NT         DQ  
      27.88   32.77   34.72   30.42                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samudio, Emily N          20 Linfield             2:07.72    2:17.26    9  
      30.73   34.56   36.05   35.92                                
  2 Walkup, Anne C            19 Linfield             2:14.62    2:17.99    4  
      31.32   35.13   35.52   36.02                                
  3 Vagt, Molly               20 Whitworth                 NT    2:22.64    3  
      31.18   35.95   37.13   38.38                                
  4 Morillo, Zoe              18 Whitworth                 NT    2:25.02    2  
      32.59   36.54   37.29   38.60                                
  5 Gibson, Marissa           20 Whitworth                 NT    2:27.48    1  
      31.26   37.43   38.73   40.06                                
  6 Fetty, Isabel             18 Whitworth                 NT   x2:30.01  
      34.34   38.01   38.89   38.77                                
  7 Huerta, Leslie M          20 Linfield             2:43.15    2:44.03  
      34.88   40.41   43.15   45.59                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           21 Linfield             1:48.86    1:56.76    9  
      25.21   29.39   31.03   31.13                                
  2 Todd, Logan               18 Whitworth                 NT    2:00.97    4  
      26.09   30.12   31.91   32.85                                
  3 Lemire, Matt d            21 Linfield             2:05.40    2:06.46    3  
      28.05   32.31   33.42   32.68                                
  4 Flores, David             21 Linfield             2:00.91    2:06.48    2  
      28.04   32.36   34.35   31.73                                
  5 Schumann, Eben            21 Whitworth                 NT    2:09.85    1  
      25.57   31.01   34.64   38.63                                
  6 Melsheimer, Tyler         20 Whitworth                 NT    2:14.24  
      30.49   34.05   34.93   34.77                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hackney, Isabella         18 Whitworth                 NT      55.83    9  
      27.18   28.65                                                
  2 Kakazu, Tahni M           22 Linfield               53.56      55.99    4  
      26.74   29.25                                                
  3 Hoyer, Vianka S           18 Linfield               57.23      57.59    3  
      27.72   29.87                                                
  4 Vetter, Eve               18 Whitworth                 NT      57.84    2  
      28.04   29.80                                                
  5 Murphy, Alexis R          20 Linfield               56.76      58.74    1  
      28.23   30.51                                                
  6 Smith, Haley M            21 Linfield               56.70   x1:00.26  
      29.07   31.19                                                
  7 Kulikowski, Allison       19 Whitworth                 NT    1:03.53  
      30.77   32.76                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lempert, Owen             21 Whitworth                 NT      48.34    9  
      23.02   25.32                                                
  2 Morrison, Mitchell j      19 Linfield               49.41      48.76    4  
      23.50   25.26                                                
  3 Gourley, Trevor R         21 Linfield               46.43      48.89    3  
      23.49   25.40                                                
  4 Gonzalez, George          22 Whitworth              51.45      50.31    2  
      23.86   26.45                                                
  5 Todd, Tristan             20 Whitworth                 NT      51.04    1  
      24.54   26.50                                                
  6 Cook, Tyler E             19 Linfield                  NT      51.28  
      24.69   26.59                                                
  7 Beck, Nicholas            18 Whitworth                 NT     x55.14  
      26.02   29.12                                                
  8 Trevino, Sergio D         22 Linfield               57.99   x1:03.54  
      29.14   34.40                                                
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galbraith, Hannah         20 Whitworth                 NT    2:13.09    9  
      30.80   33.60   34.21   34.48                                
  2 Hartzell, Molli J         20 Linfield             2:06.40    2:17.47    4  
      32.94   34.62   35.09   34.82                                
  3 Dressel, Elizabeth        20 Whitworth                 NT    2:19.07    3  
      33.31   35.32   36.15   34.29                                
  4 Mattern, Abby J           19 Linfield             2:21.59    2:20.37    2  
      34.64   35.26   35.39   35.08                                
  5 Boles, Emma               20 Whitworth                 NT    2:28.34    1  
      35.07   37.58   37.87   37.82                                
  6 Washburn, Megan           20 Whitworth                 NT   x2:34.75  
      35.79   39.16   39.93   39.87                                
  7 Hinshaw, Sophie L         21 Linfield             2:34.13    2:36.97  
      38.14   40.11   40.38   38.34                                
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossmiller, Byron         20 Whitworth                 NT    1:55.61    9  
      27.35   29.53   29.62   29.11                                
  2 Fitial, Daisuke O         19 Linfield             1:52.24    1:58.88    4  
      27.91   30.22   30.56   30.19                                
  3 Spangler, Caden           18 Whitworth                 NT    2:07.98    3  
      29.61   32.08   32.83   33.46                                
  4 Hammons, Hugh K           19 Linfield             2:08.46    2:10.28    2  
      31.05   33.00   33.44   32.79                                
  5 Clark, Brandon A          20 Whitworth                 NT    2:11.42    1  
      31.48   32.44   33.65   33.85                                
  6 Clark, Ryan J             21 Linfield             2:06.87    2:16.90  
      32.99   35.46   34.46   33.99                                
  7 Dole, Cameron f           21 Linfield             2:26.42   x2:31.97  
      32.78   37.51   42.15   39.53                                
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             21 Linfield             5:01.65    5:22.89    9  
      29.67   31.49   32.02   32.49   32.70   32.39   32.65   32.91
      33.23   33.34                                                
  2 Lyon, Cameron             19 Whitworth                 NT    5:29.68    4  
      30.11   32.68   33.17   33.89   33.57   33.41   33.25   33.68
      33.36   32.56                                                
  3 Vagt, Molly               20 Whitworth                 NT    5:33.57    3  
      30.67   33.51   33.73   33.90   33.95   34.08   33.97   34.21
      33.73   31.82                                                
  4 Gibson, Marissa           20 Whitworth                 NT    5:35.19    2  
      31.19   33.56   33.74   34.40   33.70   34.09   34.00   34.05
      33.88   32.58                                                
  5 Cox, Olivia               20 Whitworth                 NT   x5:45.30  
      31.49   34.24   34.62   34.61   34.71   35.09   34.87   35.61
      35.76   34.30                                                
  6 Shields, Molly M          18 Linfield                  NT    5:55.91    1  
      30.42   34.77   34.49   35.96   36.57   37.08   36.80   37.68
      37.61   34.53                                                
  7 Reichelderfer, Laina G    18 Linfield             6:16.05    6:22.61  
      33.12   36.98   38.74   39.81   39.98   38.47   39.85   37.85
      39.38   38.43                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClone, Finn             18 Whitworth                 NT    4:54.79    9  
      27.32   30.15   30.65   30.79   30.47   29.62   29.84   29.41
      28.55   27.99                                                
  2 Todd, Logan               18 Whitworth                 NT    4:59.15    4  
      28.07   30.91   31.36   31.04   30.91   30.39   30.46   30.60
      29.46   25.95                                                
  3 Lemire, Matt d            21 Linfield             5:00.92    5:00.29    3  
      27.10   29.96   30.39   30.51   30.42   30.94   30.34   31.32
      30.45   28.86                                                
  4 Flores, David             21 Linfield             4:50.61    5:10.50    2  
      28.59   32.32   31.38   31.74   31.89   32.38   31.92   32.01
      30.36   27.91                                                
  5 Butler, Jacob             20 Whitworth                 NT    5:10.80    1  
      28.31   31.70   32.64   32.71   31.84   30.66   31.07   31.92
      31.63   28.32                                                
  6 Simpson, Joseph E         19 Linfield             5:04.83    5:23.92  
      27.73   32.00   32.71   32.55   32.58   33.20   33.69   33.46
      33.22   32.78                                                
  7 Tursick, Jake             31 Whitworth                 NT   x5:43.06  
      30.03   33.59   34.17   34.96   35.08   35.15   35.40   36.13
      34.51   34.04                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegler, Jamie            19 Whitworth                 NT    2:29.39    9  
      33.58   38.28   38.60   38.93                                
  2 Fry, Kaedi A              21 Linfield             2:30.11    2:30.09    4  
      34.01   39.52   39.04   37.52                                
  3 Boles, Emma               20 Whitworth                 NT    2:38.81    3  
      36.39   40.83   40.97   40.62                                
  4 Defiesta, Jessica         18 Whitworth                 NT    2:38.93    2  
      36.21   40.95   40.86   40.91                                
  5 Walkup, Anne C            19 Linfield             2:39.79    2:45.81    1  
      38.45   42.59   42.54   42.23                                
  6 Mitchell, Fay M           19 Linfield                  NT    2:49.19  
      37.23   41.44   44.56   45.96                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grady, Ryan               19 Whitworth                 NT    2:07.12    9  
      28.78   32.40   33.42   32.52                                
  2 Henderson, Alexander      18 Whitworth                 NT    2:16.48    4  
      31.53   34.36   35.39   35.20                                
  3 Sherlock, Zachary J       19 Linfield             2:12.90    2:19.33    3  
      31.35   35.21   35.90   36.87                                
  4 Vick, Carson              19 Whitworth                 NT    2:23.52    2  
      30.76   36.23   37.59   38.94                                
  5 Lee, Taylor               21 Whitworth                 NT   x2:31.36  
      32.98   38.54   38.97   40.87                                
  6 Cutler, Grant w           19 Linfield             2:41.35    2:36.47    1  
      33.63   38.19   41.23   43.42                                
  7 Trevino, Sergio D         22 Linfield             2:24.26    2:43.79  
      35.35   41.43   43.72   43.29                                
 
Event 21  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linfield College  'A'                             3:34.12    3:49.64   11  
     1) Hartzell, Molli J 20            2) Samudio, Emily N 20            
     3) Shields, Molly M 18             4) Murphy, Alexis R 20            
       27.56    57.17    28.38    57.97    27.06    57.41    26.95    57.09
  2 Whitworth University Swim Team  'A'               3:39.27    3:52.05    4  
     1) Galbraith, Hannah 20            2) Vetter, Eve 18                 
     3) Dressel, Elizabeth 20           4) Siegler, Jamie 19              
       27.10    57.33    27.55    56.97    27.57    59.27    27.81    58.48
  3 Linfield College  'B'                                  NT    3:52.19    2  
     1) Mattern, Abby J 19              2) Andersen, Katherine L 21       
     3) Smith, Haley M 21               4) Steward, Lottie R 20           
       27.90    57.47    27.81    58.70    28.14    59.22    27.60    56.80
  4 Linfield College  'C'                                  NT   x4:37.85  
     1) Mitchell, Fay M 19              2) Guy, Meghan E 18               
     3) O'Brien, Genevieve E 19         4) Riggs, Malia L 21              
       30.60  1:06.01    32.58  1:12.70    32.83  1:11.72    31.74  1:07.42
 
Event 22  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linfield College  'A'                             3:06.73    3:16.39   11  
     1) Cutting, Noah J 21              2) Gourley, Trevor R 21           
     3) Cook, Tyler E 19                4) Morrison, Mitchell j 19        
       23.23    48.44    22.72    48.01    23.42    50.35    18.13    49.59
  2 Whitworth University Swim Team  'A'               3:10.40    3:19.61    4  
     1) McClone, Finn 18                2) Gonzalez, George 22            
     3) Todd, Tristan 20                4) Schumann, Eben 21              
       23.36    48.87    23.73    50.29    23.76    51.40    22.95    49.05
  3 Whitworth University Swim Team  'C'                    NT    3:28.55    2  
     1) Davies, Jake 20                 2) Rossmiller, Byron 20           
     3) Melsheimer, Tyler 20            4) Butler, Jacob 20               
       23.69    49.63    24.47    51.31    27.04    56.28    23.84    51.33
  4 Whitworth University Swim Team  'B'                    NT   x3:39.94  
     1) Coats, Cannon D 18              2) Langdon, Camren 18             
     3) Lee, Taylor 21                  4) McKenzie, Hunter 18            
       26.46    55.36    24.95    53.92    27.39    58.67    24.53    51.99
  5 Linfield College  'B'                                  NT    3:42.64  
     1) Forte, Omri J 19                2) Endicott, Daniel L 20          
     3) Dole, Cameron f 21              4) Hammons, Hugh K 19             
       25.45    55.07    25.54    53.69    27.58    59.15    26.01    54.73
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Linfield College                    112   2. Whitworth University Swim Team       93
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Whitworth University Swim Team      129   2. Linfield College                     76