Licensed to Whitworth University   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/3/2018 02:34 PM
                       Pacific V. Whitworth - 11/3/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitworth University Swim Team  'A'               1:50.34    1:55.59   11  
     1) Cox, Olivia JR                  2) Siegler, Jamie SO              
     3) Vetter, Eve FR                  4) Hackney, Isabella FR           
  2 Pacific Unviersity-OR  'A'                             NT    2:00.93    4  
     1) Brandow, Hannah FR              2) Okamura, Maya SR               
     3) Winslow, Alex SR                4) Garcia, Kimberly SO            
  3 Whitworth University Swim Team  'B'                    NT    2:03.61    2  
     1) Kulikowski, Allison SO          2) Boles, Emma JR                 
     3) Morillo, Zoe FR                 4) Dressel, Elizabeth JR          
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitworth University Swim Team  'A'               1:32.11    1:38.04   11  
     1) Rossmiller, Byron JR            2) Lempert, Owen JR               
     3) Schumann, Eben SR               4) Davies, Jake SO                
  2 Whitworth University Swim Team  'B'                    NT    1:43.96    4  
     1) McClone, Finn FR                2) Vick, Carson FR                
     3) Todd, Logan FR                  4) Gonzalez, George SR            
  3 Whitworth University Swim Team  'C'                    NT   x1:50.62  
     1) Clark, Brandon A SO             2) Lee, Taylor SR                 
     3) Langdon, Camren FR              4) Tursick, Jake JR               
  4 Pacific Unviersity-OR  'A'                        2:11.18    2:03.57    2  
     1) Houser, Rayce SO                2) Kea, Aukai SR                  
     3) Charron, Reed SO                4) Hunter, Ethan FR               
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Defiesta, Jessica         FR Whitworth                 NT   19:17.61    9  
  2 Vagt, Molly               SO Whitworth                 NT   19:31.82    4  
  3 Crumb, Julia              FR Pacific-OR          21:27.18   20:55.89    3  
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grady, Ryan               SO Whitworth                 NT   17:00.76    9  
  2 Spangler, Caden           FR Whitworth                 NT   17:57.50    4  
  3 Huynh, Hung               FR Pacific-OR          17:59.18   18:21.50    3  
  4 Coats, Cannon D           SO Whitworth                 NT   19:15.66    2  
  5 Charron, Reed             SO Pacific-OR          20:21.18   20:14.84    1  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hackney, Isabella         FR Whitworth                 NT    2:03.59    9  
  2 Gibson, Marissa           JR Whitworth                 NT    2:08.01    4  
  3 Fetty, Isabel             FR Whitworth                 NT    2:16.86    3  
  4 Winslow, Alex             SR Pacific-OR           2:36.17    2:21.60    2  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davies, Jake              SO Whitworth                 NT    1:48.79    9  
  2 Butler, Jacob             JR Whitworth                 NT    1:52.07    4  
  3 Tursick, Jake             JR Whitworth                 NT    2:04.00    3  
  4 Hunter, Ethan             FR Pacific-OR           2:12.17    2:11.01    2  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boles, Emma               JR Whitworth                 NT      27.47    9  
  2 Garcia, Kimberly          SO Pacific-OR             28.52      28.04    4  
  3 Defiesta, Jessica         FR Whitworth                 NT      28.15    3  
  4 Morillo, Zoe              FR Whitworth                 NT      29.46    2  
  5 Beckius, Avery            SO Pacific-OR             29.18      29.51    1  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClone, Finn             FR Whitworth                 NT      22.67    9  
  2 Todd, Tristan             JR Whitworth                 NT      22.88    4  
  3 Kea, Aukai                SR Pacific-OR             22.96      22.97    3  
  4 Henderson, Alexander      FR Whitworth                 NT      24.40    2  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Siegler, Jamie            SO Whitworth                 NT    4:56.01    9  
  2 Brandow, Hannah           FR Pacific-OR           4:54.18    5:02.93    4  
  3 Cox, Olivia               JR Whitworth                 NT    5:03.27    3  
  4 Okamura, Maya             SR Pacific-OR           4:59.18    5:14.92    2  
  5 Washburn, Megan           JR Whitworth                 NT    5:22.77    1  
  6 McWilliams, Lauren        JR Pacific-OR           4:59.18    5:26.09  
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grady, Ryan               SO Whitworth                 NT    4:19.81    9  
  2 Rossmiller, Byron         JR Whitworth                 NT    4:29.10    4  
  3 Huynh, Hung               FR Pacific-OR           4:24.18    4:31.81    3  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hackney, Isabella         FR Whitworth                 NT    1:04.46    9  
  2 Gibson, Marissa           JR Whitworth                 NT    1:05.01    4  
  3 McWilliams, Lauren        JR Pacific-OR           1:07.17    1:07.43    3  
  4 Fetty, Isabel             FR Whitworth                 NT    1:08.38    2  
  5 Mazhary-Clark, Cecilia    JR Pacific-OR           1:31.17    1:31.47    1  
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schumann, Eben            SR Whitworth                 NT      53.01    9  
  2 Todd, Logan               FR Whitworth                 NT      55.74    4  
 -- Charron, Reed             SO Pacific-OR           1:07.17   X1:07.14  
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vetter, Eve               FR Whitworth                 NT      58.05    9  
  2 Garcia, Kimberly          SO Pacific-OR           1:03.17    1:01.30    4  
  3 Kulikowski, Allison       SO Whitworth                 NT    1:03.01    3  
  4 Beckius, Avery            SO Pacific-OR           1:09.17    1:05.17    2  
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lempert, Owen             JR Whitworth                 NT      47.90    9  
  2 Todd, Tristan             JR Whitworth                 NT      52.15    4  
  3 Coats, Cannon D           SO Whitworth                 NT      57.55    3  
  4 Houser, Rayce             SO Pacific-OR           1:13.17    1:10.45    2  
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandow, Hannah           FR Pacific-OR           1:02.79    1:02.92    9  
  2 Winslow, Alex             SR Pacific-OR           1:12.17    1:07.87    4  
  3 Washburn, Megan           JR Whitworth                 NT    1:10.16    3  
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossmiller, Byron         JR Whitworth                 NT      53.81    9  
  2 Langdon, Camren           FR Whitworth                 NT    1:00.51    4  
  3 Clark, Brandon A          SO Whitworth                 NT    1:02.13    3  
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vagt, Molly               SO Whitworth                 NT    5:34.23    9  
  2 Gibson, Marissa           JR Whitworth                 NT    5:36.91    4  
  3 Kulikowski, Allison       SO Whitworth                 NT    5:46.82    3  
  4 Mazhary-Clark, Cecilia    JR Pacific-OR           7:30.18    7:06.11    2  
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClone, Finn             FR Whitworth                 NT    4:58.63    9  
  2 McKenzie, Hunter          FR Whitworth                 NT    5:17.03    4  
  3 Butler, Jacob             JR Whitworth                 NT    5:17.90    3  
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vetter, Eve               FR Whitworth                 NT    1:12.79    9  
  2 Okamura, Maya             SR Pacific-OR           1:19.17    1:16.31    4  
  3 Crumb, Julia              FR Pacific-OR           1:17.17    1:17.21    3  
  4 Cox, Olivia               JR Whitworth                 NT    1:18.46    2  
  5 Rickey, Kendall           SO Pacific-OR           1:21.17    1:21.79    1  
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderson, Alexander      FR Whitworth                 NT    1:03.36    9  
  2 Vick, Carson              FR Whitworth                 NT    1:04.58    4  
  3 Kea, Aukai                SR Pacific-OR                NT    1:05.56    3  
  4 Lee, Taylor               SR Whitworth                 NT    1:06.88    2  
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitworth University Swim Team  'A'               1:39.50    1:47.08   11  
     1) Boles, Emma JR                  2) Dressel, Elizabeth JR          
     3) Siegler, Jamie SO               4) Vagt, Molly SO                 
  2 Pacific Unviersity-OR  'A'                             NT    1:55.96    4  
     1) McWilliams, Lauren JR           2) Beckius, Avery SO              
     3) Rickey, Kendall SO              4) Crumb, Julia FR                
  3 Whitworth University Swim Team  'B'                    NT    1:56.17    2  
     1) Fetty, Isabel FR                2) Morillo, Zoe FR                
     3) Washburn, Megan JR              4) Defiesta, Jessica FR           
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitworth University Swim Team  'A'               1:25.33    1:30.49   11  
     1) Lempert, Owen JR                2) Gonzalez, George SR            
     3) Vick, Carson FR                 4) Schumann, Eben SR              
  2 Whitworth University Swim Team  'B'                    NT    1:32.45    4  
     1) Davies, Jake SO                 2) Langdon, Camren FR             
     3) McKenzie, Hunter FR             4) Spangler, Caden FR             
  3 Whitworth University Swim Team  'C'                    NT   x1:34.35  
     1) Butler, Jacob JR                2) Todd, Logan FR                 
     3) Todd, Tristan JR                4) Henderson, Alexander FR        
  4 Pacific Unviersity-OR  'A'                             NT    1:49.28    2  
     1) Charron, Reed SO                2) Hunter, Ethan FR               
     3) Houser, Rayce SO                4) Huynh, Hung FR